- Számlap: eredeti festett fém, arany színű; - Számlap állapota: gyári, hibátlan; - Óratok: acél lengőfüles; - Átmérő kn.: 45 mm; - Szerkezet állapota: gyári, hhibátlan; - Szerkezet: Agassiz 17 köves 38.5 kézi húzós; - Ára: 390.000,- Ft


360000Ft 390000Ft-7.69%
  • Szállítás: 

Az órát ebben az üzletünkben találod: *

Tudj meg többet


Eredeti számlap, eredeti mutatók, eredeti gyári korona és természetesen egy eredeti AGASSIZ óraszerkezetet a századforduló egyik "sztár" óragyártójától akink a nevét mára már az órásmesterek nagy része sem ismeri. Az óra számlapja makulátlan állapotban fennmaradt arany színben pompázik aminek a festett fekete indexek a fekete breguet mutatókkal lenyűgöző eleganciát kölcsönöznek. Az óra valószínűleg arany tokban lehetett amitől az elmúlt cca. 140-150 év során valamikor megfosztották és hozzánk már csak a bezacskózott szerkezet (rajta a számlappal, a mutatókkal és a korával) érkezett meg. Az óra átépítésekor az eredeti koronát természetesen felhasználtuk. Az órában egy AGASSIZ gyártmányú 17 köves kézi húzós nagyon extra kivitelű 38.5 szerkezet található amit Bohm Allen Co. Denver jelöléssel láttak el. A cég amerikai kapcsolati miatt mindaz nem meglepő, hogy az órát eleve egy amerikai órakereskedő nevével jelezték. Az óra 17 köves kivitelű, a billegő finomszabályzóval szerelt és a perckerék chaton foglalttal van ellátva. Az óraszerkezet szervizelt, pontos (napi 60 másodpercen belüli eltéréssel), szépen teszi a dolgát. A zsebóra szerkezet ebbe egy acél lengőfüles óratokba került átépítésre. Az óra tokjának elő- és hátlapja egyaránt üveg felületű, tehát a szerkezet mozgása az üveg lapon keresztül mindig látható. Az óra átmérője -korona nélkül- 45 mm.  Az óra teljesen új és hordatlan bőr óraszíjjal, Convertic TANÚSÍTVÁNNYAL és ajándék óradobozzal várja új tulajdonosát.  Az órára 2 havi garanciát vállalunk. 

Ára: 390.000,- Ft

GYÁRTÓTÖRTÉNETI KITEKINTÉS:

Louis Agassiz neves európai természettudományi professzor volt, aki több könyvet és számos tudományos cikket publikált, a Harvardon végzett oktatói munkája mellett. Mindennek óratörténeti jelentősége van, hiszen a professzor testvére Auguste Agassiz 1847-ben átvette a korábbi munkáltatója óragyártó cégének irányítását Saint-Imier-ben, és megalapította saját cégét, az „AGASSIZ"-t annak jellegzetes logójával, ami a bátyja, Louis zoológia terén elért eredményei előtt tisztelegve egy hal alakot ábrázol.


Auguste Agassiz a saját gyrának alapításával egyben a LONGINES alapítójaként is tetszeleghet és a saját márkájának eltűnése ellenére a Longines-ben ő maga is tovább él. Na de miért is? Agassiz az Egyesült Államokban élő testvére és családja befolyásának köszönhetően kereskedelmi irodát hozott létre New Yorkban, ahonnan óráit az új kontinensen terjesztette és rövid időn belül az Agassiz vezetéknév nagyon jól csengett a tengeren túl, olyannyira, hogy a TIFFANY az óráiba Patek és Agassiz szerkezeteket épített. Ekkor kerül a képbe Ernest Francillion (a Longines alapítója), Auguste Agassiz unokaöccse aki fokozatosan előtérbe került nagybátyja üzletében, majd végül betegsége miatt Agassiz átadja neki cége irányítását. Később Ernest vásárolt egy földet „les Longines”-ban (jelentése: hosszú legelő, egyben a márka nevének eredete) és megalapította saját óramárkáját az amerikai tapasztalatok alapján már "automatizált" üzenként amelyet Longines-nek nevezett el. Auguste Agassiz segített pénzügyileg finanszírozni unokaöccse projektjét, de nem hagyta eltűnni a saját márkáját sem, így visszaadta a stafétabotot fiának, George Agassiznak. 1876-ban elváltak a márkák útjai, azonban nem jelenthető ki, hogy a két cég egyáltalán ne működött volna együtt a gyártás terén (ezt igazolja az alábbi kép is).

Az Agassiz és a Longines órákat közösen mutatták be a Philadelphiai Világkiállításon és termékeik amerikai forgalmazása is J. Eugene Robert által történt. August Agassiz 1877-ben halt meg, és cégéhez kapcsolódó jogkat és szabadalmakat pár évvel később 1886-ban Auguste Sandoz szerezte meg (ő volt a névadója a FORD híres A modelljének fedélzeti óráit gyártó Vuille Sandoz óragyárnak). Az Agassiz órái nagyon nagyra becsült darabok voltak és áraik megegyeztek a Patek Philippe exportórák áraival vagy a legmagasabb minőségű amerikai órákkal, amint ezt egy kiskereskedő Harry Burton (Scranton, Pennsylvania) késői katalógusában láthatjuk.