- Számlap: eredeti tűzizománc; - Számlap állapota: hibátlan, gyári; - Óratok: acél lengőfüles; - Átmérő kn.: 54 mm; - Szerkezet állapota: nagyon jó, megkímélt; - Szerkezet: LePhare cal OVC; - Komplikáció típusa: negyedütő chronograph - quarter repeater with chronograph - mechanikus kézi húzós; - Ára: 845.000,- Ft


820000Ft 
  • Szállítás: 

Az órát ebben az üzletünkben találod: *

Tudj meg többet


Egy zsebóra beépítés ami minden porcikájában eredeti, ugyanakkor teljesen egyedi és nem mellesleg "elzenéli" a pontos időt (bemutató videó a leírásban) és emellett még chronograph komplikációt is rejt magában. Az óra a gyári hibátlan eredeti hibátlan tűzizománc óraszámlapjával és eredeti mutatókészletével együtt került átépítésre. Az óra egyrészről rendelkezik a negyedütő (quarter repetater) és másrészről a stopper (chronograph) funkciókkal is. Az órában egy mechanikus kézihúzós LePhare cal OVC gyártói jelöléssel kiadott  óraszerkezet található. Az óra beazonosítása már önmagában nagy kihívás volt, de a melléklet kép igazolja a gyártó és kaliber megjelölést. Ez a zsebórabeépítés az óráktól elvárt alap funkciókon (óra, perc és másodperc kijelzés) túl "ütés" és stopper funkcióval rendelkezik. Az óratokon a "2" indexnél lévő nyomógomb benyomásával indítjuk el a gyűjtő nélküli stopper funkciót majd ismételt gombnyomásra a stopper leáll, míg harmadik lenyomást követően visszaáll alap helyzetbe (nulláz). Az ütő funkció üzembe helyezése a "6" indexnél lévő nyomógomb benyomásával történik. Ha úgy tetszik zenélő óráról van szól, csak annyi különbséggel, hogy ez a típus a pontos időt zenéli el. A negyedütő órák az egész órákat és azt követő már eltelt negyedeket, míg a percütő órák az egész órákat és azt követő már eltelt negyedeket és a negyedeket követően eltelt perceket ütik (a képeken látható óra egy NEGYEDÜTŐ).  Számtalan alkalommal kérdezték a hasonló órákat csodáló érdeklődők, hogy mégis miért volt szükség ütős órákra. A válasz igen egyszerű: az ütős órák többsége a századforduló környékén készül amikor nem volt elterjedt a kontinensen az elektromos áram használata a lakóházakban, így sötétben csak tűzgyújtást követően lehetett leolvasni a pontos időt a számlapokról, míg az ütős órák "elzenélték" a pontos időt. Az óraszerkezet frissen szervizelt, tesztel, pontos (napi 60 másodpercen belüli eltéréssel), szépen teszi a dolgát. Az órához melléklejük a felújítás és a beépítés lépéseit rögzítő "szerviz naplót" füzet formában. A zsebóra szerkezet egy óriási méretű acél lengőfüles óratokba került beépítésre.  Az óra tokjának elő- és hátlapja egyaránt üveg felületű, tehát a szerkezet mozgása az üveg lapon keresztül mindig látható. Az óra átmérője -korona nélkül- 54 mm.  Az óra teljesen új és hordatlan bőr óraszíjjal, Convertic TANÚSÍTVÁNNYAL és ajándék DÍSZDOBOZZAL várja új tulajdonosát. Az órára 2 hónapos garanciát vállalunk.

Ára: 820.000,- Ft

Gyártótörténeti kitekintés: 1888. november 30-án Charles Barbezat-Baillot megalapította a Barbezat-Baillot óragyárat Le Locle városában. A Barbezat-Baillot csúcskategóriás, ismétlődő órákra specializálódott. A gyártó 1896-ra „Le Phare” („A világítótorony”) márkanéven értékesítette az óráit. Az óráik olyan komplikációkat is tartalmaztak, mint a chronograph (stopperes), a teljes naptár és holdfázis kijelzés, továbbá az ütő funkciók (azaz zenélő óra). A Barbezat-Baillot órái jelentették az 1896-os genfi Svájci Nemzeti Kiállítás fénypontját. A vállalat 1905-re hivatalosan Le Phare SA-ra változtatta a nevét. Érdekesség, hogy még 1899-ben a „Tempora” márkanevet is használták, majd 1925- től a „Memory” név alatt is adtak ki órát, azonban mind a Le Phare gyártóhoz köthető. A nagy gazdasági világválság komoly problémát okozott még a Le Phare-hoz hasonló prosperáló nagy óraipari vállalatoknak is, így a gyárat 1933-ban átszervezték. A vállalat 1939-re La Chaux-de-Fonds-ba költözött , és a következő évben tulajdonost is váltott, de szerencsére az új tulajdonos nem változtatott a cég fő profilján és továbbra is megmaradtak az összetett szerkezetű zsebórák gyártásánál azzal, hogy 1940-re már karórákat is készítettek. A márka szlogenje „Precision, Qualité Irrérochable” volt (ami annyit tesz, hogy "precizitás és kifogástalan minőség") és ez tükröződött a termékeikben. 1950-re a cég nevét egy egyesülést követően Le Phare-Sultana SA-ra változtatta és a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően 1970-re második legnagyobb svájci kronográf-gyártóvá voltak, széles körben ismertek voltak a modern kialakítású férfias óráikról. A Le Phare 2017-ig gyártott órákat, ismereteink szerint ezt követően a gyártás teljesen leállt.